Tüm Haberler

AHK Global Trainer Programı kapsamında Global Trainer Sertifikası ve Üstün Başarı Ödülü

Türk-Alman Üniversitesi UZEM’den Öğr. Gör. Sultan EDİP ve Türk-Alman Üniversitesi İktisadi İdari Birimler Fakültesinden Ar. Gör. Mustafa Murat CERİT, AHK Global bünyesinde süregelen AHK Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen Global Training Programını tamamlayarak AHK Global Trainer sertifikalarını almışlardır. Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Ayrıca Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Öğr. Gör. Sultan Edip olağanüstü başarı gösteren ilk katılımcılardan biri olarak AHK Global Trainer olmaya hak kazanmıştır. Kendisini üstün başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Almanya Yükseköğretimde Dijitalleşme Forumunun ''Blended University'' Strateji Toplantısında TAU da yer aldı

Almanya'nın önde gelen üniversitelerinin yer aldığı ''Yükseöğretimde Dijitalleşme Forumu'' üyesi olan TAU UZEM Müdürü Öğr.Gör. Mona AYKUL, 30.06.2022 tarihinde Almanya'nın Essen kentinde ''HFDCon2022 - Blended University'' Konferansında üniversitemizi temsilen yer almış ve yükseköğretim harmanlanmış öğrenme konseptlerine yönelik sunumunu gerçekleştirmiştir.

'' Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi '' Projesi ISTKA tarafından kabul edildi

2021 yılı Çocuklar ve Gençler (ÇEG) Mali Destek Programları kapsamında Türk-Alman Üniversitesi olarak Beykoz Belediyesi ile ortak sunulan '' Dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi '' projesi başarılı bulunarak İstanbul Kalkınma Ajansı (ISTKA) tarafından desteklenmesi kararlaştırılmıştır.   

AB Gençlerle Buluşuyor Etkinliği Gerçekleştirildi

Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil AKKANAT ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk KAYMAKCI'nın katılımlarıyla "Gençlerle AB Buluşmaları" etkinliği gerçekleştirildi.

DAAD Newsletter’de yer alan Türk Alman Üniversitesi Haberi

DAAD tarafından tüm dünyada yayınlanan DAAD Newsletter 01/21 sayısında Türk Alman Üniversitesi ve Uzaktan Eğitim Sistemimiz yer almıştır.

TAÜ Uzaktan Eğitimde İlk 10’da

Uzaktan eğitim sürecindeki üniversite öğrencilerinin memnuniyetlerini değerlendiren ‘Yeni Tip Koronavirüs Pandemisi Döneminde Üniversitelerde Uzaktan Eğitim: Lisans Öğrencileri Kapsamında Bir Değerlendirme Çalışması’ başlıklı makaleye göre en yüksek memnuniyet düzeyine sahip devlet üniversiteleri sıralamasında Türk-Alman Üniversitesi 7. sırada.