Haberler

AHK Global Trainer Programı kapsamında Global Trainer Sertifikası ve Üstün Başarı Ödülü

28.07.2022

Online-Trainer Global, kendi alanlarında etkili dijital eğitim yürütme konusunda uzmanları nitelendirmek için sertifikalı bir çevrimiçi programdır. AHK Türkiye, AHK Azerbaycan, AHK Cezayir ve AHK Brezilya'nın ortak programıdır ve Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı'nın (BMZ) Kalkınma için İş İzcileri programı tarafından desteklenmektedir.


Program çerçevesi
Eğitim, dijital eğitim konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan “Think Modular”ın kurucularından biri tarafından Atingi platformunda gerçekleştirilmiştir. İki eğitmenden biri Think Modular'ın kurucu ortağı, genel müdürü ve kıdemli danışmanı Gerald Henzinger’dir . Diğer eğitmen, AHK Ekvador'daki eğitim bölümünün eski başkanı, uluslararası kalkınma projelerinde mevcut danışman ve eğitmen ve dijital eğitimi koordine ettiği Avusturya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Wiener Neustadt'ta profesör olan Ingrid Portenkirchner’dir.

Her katılımcının, edindiği dijital beceriler ve kendi uzmanlık alanının bir birleşimi olarak tasarlanabileceği, kendine ait bir boş kursa sahip olacağı uygulamalı bir program olarak tasarlanmıştır. Bu sandbox yaklaşımının amacı, katılımcının programdan sonra kullanabileceği bireyselleştirilmiş bir kurs oluşturmaktır.
Program tamamen İngilizce olacak ve yedi modül içermektedir. Bunların her biri iki hafta sürmüştür. Dolayısıyla Online-Trainer Global toplamda 14 haftayı kapsayacaktır (06/12/2021-08/04/2022).
Katılımcılar program için 64 saatlil eğitim ve 14'ü canlı web seminerlerden oluşmuştur. Ek olarak, modüller, katılımcı gruplarının ödevler üzerinde çalışmak için canlı toplantılar üzerinde anlaştıkları eşler arası oturumları içerir.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, AHK'nin bulunduğu 92 ülkenin tamamında geçerli olan bir AHK sertifikası almıştır. Bu sertifika ve çevrimiçi bilgileri ile bu eğitimin katılımcıları, yeni bir dijital eğitim programı oluşturma fırsatına sahiptir.